Вітальний лист учасникам III Всеукраїнського Форуму православних жінок «Дорогою добра»

УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА

ВОЛОДИМИР

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ

Вітальний лист

учасникам III Всеукраїнського Форуму православних жінок «Дорогою добра»

(м. Дніпропетровськ, 11-12 лютого 2011 року)

Ваші Високопреосвященства і Преосвященства! Всечесні отці! Дорогі брати і сестри!

Сердечно вітаю організаторів, учасників і гостей III Всеукраїнського Форуму православних жінок «Дорогою добра».

2010 рік став початковою сходинкою у справі організації православного жіночого руху, що об’єднав багато громадських організацій на пострадянському просторі і має міжнародний характер.

Сподіваюсь, минули часи, коли православні народи були беззахисними перед лицем посилюваного впливу секуляризму, що призвело до різного роду феміністських рухів. Жінці нав’язувалося хибне розуміння «рівності» з чоловіком, тобто наслідування таких чоловічих якостей як агресії, жаги до суперництва, прагнення до кар’єри на противагу благополуччю сім’ї. В християнському середовищі таке бачення жінки просто неприпустиме. В духовному житті на перший план стає служіння, а потім вже права.

В своєму прагненні служити Церкві жінки завжди були на передовій, починаючи зі святих жінок-мироносиць. Жінки відігравали важливу роль у формуванні перших християнських громад (згадаймо роль дияконис), а в епоху гонінь у XX столітті допомогли зберегти нашу Церкву. Сьогодні жінки пишуть статті і книги, редагують і видають богословські журнали, ведуть уроки Закону Божого в школах, викладають теологію в університетах, виконують катехізаторську місію Церкви, отримують високі академічні ступені.

Реалії сьогодення такі, що багато жінок були вимушені вийти зі своєї «зони комфорту» — зі своєї сім’ї, котра була для них природним середовищем. Зараз вони займають активну позицію в суспільних справах і мають реальний вплив. Однак, важливо завжди пам’ятати про своє першочергове призначення жінки і матері — хранительки    сімейного    вогнища    і    уникати    боротьби    за    лідерство.

По своїй природі жінка має випромінювати лагідність і смирення. І це зовсім не показник слабкості, а навпаки — вияв величезної сили духу, котра проявляється в розумінні того, що над всіма нами Бог, з Яким важливо жити в гармонії.

Життя сучасних людей надзвичайно насичене і непросте. Говорять, що на Церкву і на молитву просто немає часу. Ви, православні жінки, повинні на власному прикладі показати, що можливо бути успішною, можливо бути сучасною, але при цьому залишатися християнкою. Наше суспільство повинно бачити сучасну жінку саме такою.

Держава і Церква повинні створити умови, яки дозволяють жіночим християнським громадським організаціям протистояти пороку, вседозволеності і загальному егоїзму. Такі організації не повинні боятися вести відкритий діалог із владою і суспільством на різноманітні теми, робити важливі заяви, ініціювати законотворчі процеси, що стосуються суспільно значущих проблем.

Бажаємо всім учасникам Форуму Господньої допомоги успішно нести своє служіння для створення суспільства без насилля, для його консолідації, для відродження духовності, котра життєво необхідна всім нам.

Прикликаємо на всіх Боже благословення!

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ, ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Unique visitors to post: 0

Комментарии закрыты.