Семья основная ценность человека

Про сімю як основну цінність людини

говорили зі студентами Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького.

100_7696 В аудиторії – студенти 2-3 курсів спеціальності «Журналістика». З бесідою «Сім’я – основна цінність людини» до них завітали керівник молодіжного відділу Запорізької єпархії УПЦ Крістіна Лобода і в.о. голови Черкаського осередку Всеукраїнської ГО «Союз православних жінок», ст.редактор Черкаської обласної державної телерадіокомпанії Галина Компанієць.

Майбутнім майстрам публіцистичного слова наголошували, що вони повинні не тільки шукати сенсації, а насамперед нести любов і мир людям. «Християнство – це релігія любові і радості, а головне в житті – зажди робити людям добро», — говорив святий Лука (В.Ф.Войно-Ясенецький). І найперше, де ми цю любов і добро можемо й повинні проявляти – наша маленька церква: родина.

100_7726Молоді потрібно показувати альтернативу нинішнім сумнівним цінностям про вільне кохання і громадянські шлюби. Тому ведучі спілкувалися зі студентами про необхідність створення повноцінної сімї, якою опікується духівник і  яка живе за православними традиціями.

Майбутні журналісти цитували крилаті вислови класиків літератури про сімю. Зворушливими були відеопрезентації родинних світлин та сімейних історій, які спеціально для зустрічі готували студенти 2 курсу. Усі в один голос стверджують: в процесі роботи вони не тільки більше довідалися про свій родовід, але й  зблизилися зі своїми рідними.

Зустріч, яку спершу планували провести за одну академічну пару, розтягнулася майже на три години. Ведучі цитували вислови Святих угодників Божих про родину і православні цінності, відповідали на численні запитання студентів, наводили приклади з власного життя. Було приємно бачити, що студентів зацікавила тема і відвертість розмови, їхні очі сяяли від цікавості, посмішки теплішали. Зрештою, викладачі кафедри журналістики та PR-технологій відзначили: такі зустрічі дуже потрібні молоді, адже дають можливість отримати відповіді на багато питань, про які не наважуються говорити з психологами.

100_7584Завершили бесіду прекрасним відеокліпом про святих Петра і Февронію, покровителів сімейного щастя. Дали домашнє завдання: підготувати розповідь і невеликі брошури ще про дві подружні пари, які шановані в православ’ї: св.Кіпріана та Устинію і св.Андріана й Наталю.

Це була перша зустріч із запланованого циклу співпраці Черкаського національного університету із «Союзом православних жінок», мета яких – пропагувати мораль і загальнолюдські цінності серед молоді. Наступного разу до студентів ННІ української філології та журналістики завітають подружжя священиків Олександра і Катерини Немчинових – духовника і головного редактора православного жіночого журналу «Самарянка».

 

                                                 Галина Компанієць

ст.редактор Черкаської обласної державної телерадіокомпанії

в.о. голови Черкаського осередку Всеукраїнської ГО «Союз православних жінок»,

Поделиться в соц. сетях

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники

Unique visitors to post: 0

Комментарии закрыты.